TTBC:n vetäjiä oppireissulle Thaimaahan

KaewSamritTurku Thaiboxing Club lähettää 11.7. kahdeksanhenkisen valmentaja- ja treeninvetäjäporukan kovatasoiselle KaewSamrit Gymille Thaimaahan. Matkan tarkoituksena on syventää entisestään seuran vetäjien tietotaitoa valmennuksesta lajin emämaassa.

Bangkokissa sijaitseva KaewSamrit Gym on paitsi yksi Thaimaan menestyneimmistä saleista, myös TTBC:lle tuttu marraskuisesta Muay Thai Experience -leiristä. Hienosti alkanut yhteistyö saa nyt jatkoa, ja seuraava valmentajaporukka lähtee ensi vuonna.

Vetäjiä lähtee jokaisesta TTBC:n ryhmästä, mukaan lukien seuran perustaja ja puheenjohtaja Kai Mustonen. TTBC:n tiedotus uutisoi kuulumisia paikan päältä päivittäin.

Lisätietoja KaewSamrit Gymistä löydät heidän kotisivuiltaan.

Thaimaaporukka_1 Muikea Thaimaa-porukka vasemmalta oikealle Kati Kaareskoski, Tuija Jyrkkiö, Topi Räsänen, Arto Kuosmanen, Tommi Lehtonen, Mirka Salonen ja Pasi Luukkanen.

Kuva: Valentina Morales Buschmann.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *